Laboratorium przyszłości
dodatkowy zestaw stacja pogody PASCO.

Zestaw składa się z następujących komponentów:

Bezprzewodowy czujnik temperatury PS-3201

Stacja pogody z akcesoriami PS-3209 , PS-3553
Pirometr cyfrowy PS-2197 , PS-3200

Cyfrowy czujnik termopary PS-2134 , PS-3200

Urządzenie sterujące
Urządzenia z ekranem dotykowym do zbierania i przetwarzania danych kompatybilne z systemem PASCO oraz poniższym monitorem

Zestaw stacja pogody wymaga zainstalowania aplikacji na urządzeniu sterującym np. telefon komórkowy, tablet lub monitory z serii conect.
Jeśli posiadasz wymienione urządzenia możesz korzystać z gotowych lekcji implementowanych do dedykowanego programu.

W ramach realizacji zapewniamy:

Laboratorium przyszłości
podstawowy zestaw stacja PASCO

Ten zestaw pozwala za pomocą darmowego oprogramowania (Android) na sterowanie wszystkimi czujnikami znajdującymi mi się w tym i innych zestawach PASCO.
A to oznacza, że na ekranie urządzenia sterującego można wyświetlać wyniki wszystkich pomiarów, zapisywać je tworzyć własne scenariusze lekcji i zestawiać wyniki mierzonych na żywo pomiarów w różne konfiguracje. Możesz również ustawić automatyczne mierzenie wszystkich pomiarów (np. za pomocą czujnika pogody) na określony czas np. 12 godzin by po zakończeniu badania sczytać wszystkie wyniki i zanalizować je wg własnego uznania.
Ten zestaw jest w pełni kompatybilny z wszystkimi zestawami PASCO a połączony w inne zestawienie, rozbuduje każdą pracownię tematyczną w profesjonalną salę biologiczną, geograficzną, fizyczną czy chemiczną.

Mierzone parametry:

Czujnik pogody:

Temperatura otoczenia
Ciśnienie atmosferyczne
Prędkość wiatru
Kierunek wiatru
Wilgotność względna
Wilgotność bezwzględna
Punkt rosy
Temperatura odczuwalna
Humidex
Światło
Natężenie światła otoczenia (w luksach)
Indeks UV
GPS
Szerokość geograficzna
Długość geograficzna
Wysokość n.p.m.
Prędkość
Kierunek świata magnetyczny
Kierunek świata geograficzny

dodatkowo w zestawie:
* Bezprzewodowy czujnik temperatury
Ten wytrzymały, bezprzewodowy czujnik o wysokiej rozdzielczości wyposażony jest w sondę temperatury ze stali nierdzewnej, dostosowaną do najbardziej wymagających zastosowań. Może być używany w wielu eksperymentach, ponieważ rejestruje nawet niewielkie zmiany temperatury wywołane reakcjami chemicznymi, prądami konwekcyjnymi, a nawet zmianę temperatury skóry.
* Pirometr
Bezdotykowy czujnik temperatury PS-2197 mierzy temperaturę powierzchni bez jej dotykania, wykrywając emitowane światło podczerwone.
* Czujnik termopary.
Czujnik temperatury typu K – termopara przeznaczony jest do pomiarów ekstremalnych temperatur, na przykład gazów, otwartego ognia lub innych obiektów o temperaturze w zakresie od -200°C do +1000°C.

Pamiętaj że zyskujesz konkretne korzyści:

• Możesz połączyć ten zestaw z dowolnym zestawem PASCO by rozbudować swoje szkolne laboratorium,
  • Wszystkie czujniki można użyć z zestawem do programowania,
  • Dla użytkowników rozwiązań PASCO przygotowaliśmy wiele gotowych doświadczeń zaimplementowanych bezpośrednio w aplikacji.
  • Możesz wyświetlać obraz oraz wyniki na żywo z prowadzonych eksperymentów na dużym ekranie, (zestaw współpracuje z wybranymi modelami monitorów interaktywnych),