"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy"
Albert Einstein

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, każda szkoła podstawowa w Polsce od 1 września 2022r. powinna być wyposażona w drukarkę 3D.
Specjalnie dla szkół podstawowych i zgodnie z wytycznymi MEN przygotowaliśmy zestaw, który pozwoli każdemu nauczycielowi wykorzystać drukowanie 3D do prowadzenia kreatywnych zajęć edukacyjnych w każdej klasie.
Dla celów edukacyjnych mają znaczenie inne aspekty niż w przypadku druku prototypowego, sprawdź dostosowaliśmy nasze rozwiązanie do Twoich potrzeb.

Skaner 3D Shining EinScan-SE to wielofunkcyjne, szybkie i precyzyjne skanowanie 3D, kóre będzie idelanym uzupełnienie podstawowego zestawu do druku 3D w szkole podstawowej.

Skan całego obiektu w 2 min

Dla modelu EinScan-SE czas pojedynczego skanu to 8 sekund, a cały obiekt zostaje zeskanowany w 2 minuty, dzięki temu w łatwy i szybki sposób wykonasz komputerową kopię skanowanego obiektu.

Doskonałe odwzorowanie detali

Urządzenia EinScan pracują w technologii skanowania 3D światłem strukturalnym. Technologia ta pozwala na szybkie stworzenie modelu i jest najczęściej tańsza niż technologia laserowa.  Skaner EinScan SE tworzy modele z dokładnością do 0,1 mm.

Kompatybilność z drukarkami 3D

Urządzenie automatycznie generuje plik .stl. Dzięki temu możliwy jest łatwy i bezpośredni wydruk takiego pliku na drukarce 3D. Urządzenia umożliwiają zautomatyzowanie skanu i druku 3D  (dzięki usłudze dostępu API).

Prosta intuicyjna obsługa

Skaner posiada intuicyjne oprogramowanie w zestawie a dodatkowo kalibracja jest automatyczna i prosta.  Dzięki temu, skanowanie możliwe jest już po jednym kliknięciu.

Przejdź do platformy edukacyjnej MakerBot.

Skanowanie 3D zestaw szkolny

Skaner 3D EinScan SE
Jest idealny do szybkiego digitalizowania obiektów z dokładnością 0,1 mm

Dwa tryby pracy:

Tryb swobodny
– dopasowanie ręczne, cechy obiektu
– maksymalna wielkość skanowanego obiektu: 700 x 700 x 700 mm
– Szybkość wykonania skanu: <8 s

Tryb automatyczny
– dopasowanie ręczne, automatyczne (stolik obrotowy)
– maksymalna wielkość skanowanego obiektu: 200 x 200 x 200 mm
– Szybkość wykonania skanu: <2 min