VEX GO
Programowalny zestaw konstrukcyjny
.

Niedrogi system konstrukcyjny
który uczy podstaw STEM poprzez zabawne, praktyczne ćwiczenia, pomagając młodym uczniom postrzegać kodowanie i inżynierię w zabawny i pozytywny sposób..

Zestaw VEX GO jest przygotowany specjalnie do pracy w szkole podstawowej.

Dzięki prostej instrukcji budowy wielu gotowych budowli,
każdy nauczyciel w ciągu kilku minut, wspólnie z uczniami zbuduje i zaprogramuje wybraną robotyczną konstrukcję.

VEX GO jest programowalny w języku blokowym typu SCRATCH,
dzięki czemu jest łatwy do opanowania przez dzieci już w pierwszych klasach szkoły podstawowej.

Każdy zestaw zawiera praktyczne pudełka do przechowywania elementów.
Dzięki specjalnym wyżłobieniom oraz charakterystycznym kolorom, zestaw łatwo spakować z powrotem do pudełek, by na następnej lekcji był natychmiast gotowy do pracy.

Dołączone czujnik, koła zębate, elektromagnes, platforma montażowa oraz silniki,
pomogą nauczyć dzieci podstaw konstrukcyjnych i budowania ciekawych urządzeń np. na podstawie gotowych instrukcji zaproponowanych centrum VEX GO STEM Labs".

VEX GO to zdecydowanie ciekawa propozycja dla każdego małego konstruktora.
Warto zajrzeć do Laboratorium VEX GO by poznać wiele gotowych scenariuszy do wykorzystania w zabawie i na lekcji.

W każdym zestawie znajdziesz:

• Jednostka komputera VEX GO
    Mózg robota łączy ze sobą całego robota i pozwala na sterowanie i programowanie,
  • Platforma
    Prosta paltforma służąca jako podstawa do budowania ciekawych maszyn i konstrukcji,.
  • Kontroler (typu przełącznik)
    Kontroler umożliwia sterowanie zbudowaną konstrukcją oraz przełączania zasilania poszczególnych elementów
  • Dwa silniki
    które wprawią w ruch twoją budowlę.
  • dwa czujniki
    w tym czujnik dotyku LED oraz czujnik oka (kolor i odległość),
  • Figurka astronauty
    by ożywić każdą autorską konstrukcję i wprowadzić element zabawy do twoich projektów.
  • Bateria,
  • Uchwyt
    ułatwiający demontaż małych części.

Internetowa instrukcja obsługi.