zestaw podstawowy
Ekopracownia pod chmurką PASCO
"rabatki"

Zestaw składa się z następujących komponentów:

Bezprzewodowy czujnik temperatury (PS-3201)
Bezprzewodowy czujnik pH (PS-3204)   1 szt.
Sonda pH do powierzchni płaskich (PS-3514)
Bezprzewodowy czujnik wilgotności gleby (PS-3228)
Bezprzewodowy czujnik światła (PS-3213)   1 szt.
Urządzenie sterujące
Urządzenia z ekranem dotykowym do zbierania i przetwarzania danych kompatybilne z systemem PASCO oraz wybranymi seriami monitorów interaktywnych.

Zestaw został zaprojektowany w celu nauczania zjawisk biologicznych i ekologicznych np w trakcie obserwacji roślin i zwierząt żyjących np. w rabatkach szkolnych. Zawiera wszystko, czego uczeń potrzebuje, aby wykonać wymienione ćwiczenia. Ten zestaw można swobodnie dostosowywać do własnych potrzeb, umożliwiając uczniom badanie dziesiątek interakcji między roślinami i czynnikami środowiskowymi.
By zachować pełny udział wszystkich uczniów w prowadzonych zajęciach, zaleca się wyposażenie szkoły w tyle zestawów, w ilu grupach nauczyciel planuje prowadzić zajęcia.

W ramach realizacji zapewniamy:

• Instalacja dedykowanego oprogramowania na dołączonym urządzeniu sterującym.
  • Pakiet gotowych ćwiczeń z zakresu biologi, chemii, fizyki oraz nauki programowania.
  • Podstawowe szkolenie online z zakresu obsługi systemu PASCO (w przypadku zakupu min. 4 zestawów szkolenie offline gratis).

zestaw podstawowy
Ekopracownia pod chmurką PASCO
Rabatki

Podstawowy zestaw czujników do pomiarów dotyczących warunków wzrostu roślin w terenie, takich jak temperatura, pH gleby (dodatkowa sonda umożliwia błyskawiczny pomiar wprost na stanowisku) natężenie światła i wilgotność gleby. Dzięki tym urządzeniom uczniowie mogą uczuć się, jak warunki środowiska wpływają na rozwój różnych rodzajów roślin oraz jakie informacje o siedlisku można wyczytać wiedząc, jaka flora je zasiedla.

Wykaz ćwiczeń:

• Czy odczyn gleby wpływa na jej właściwości ?
  • O czym informują rośliny w Twoim otoczeniu ?
  • Siedlisko roślin a czynniki abiotyczne.

Oprogramowanie PASCO

Każdy czujnik w tym zestawie może stać się częścią twojego "kodu" który wyzwoli lub wykorzysta pełny potencjał oprogramowania SPARKVue. Wszystko odbywa się za pomocą prostego przeciągania bloczków w ciąg, wywołujący odpowiednią reakcję każdego z poszczególnych czujników. Czujniki z tego zestawu można łączyć z innymi czujnikami PASCO rozwijając w ten sposób ich zastosowanie. Po uruchomieniu programu SPARKVue nie tylko możesz bezprzewodowo obserwować wyniki swoich badań, ale również np. samodzielnie zaprogramować sekwencję zdarzeń by np wyświetlić odpowiednią informację na ekranie gdy dany czujnik wykaże przez zdefiniowaną wartość. Programowanie przy użyciu Blockly ułatwia uczniom opanowanie podstaw programowania, bez konieczności martwienia się o składnię zapisu. Zamiast przytłaczać uczniów opcjami, blockly koncentruje się na budowaniu umiejętności kodowania z wykorzystaniem biblioteki konfigurowalnych bloczków typu „przeciągnij i upuść”.

Pamiętaj że zyskujesz konkretne korzyści:

• Możesz połączyć ten zestaw z dowolnym zestawem PASCO by rozbudować swoje szkolne laboratorium,
  • Wszystkie czujniki można użyć z zestawem do programowania,
  • Dla użytkowników rozwiązań PASCO przygotowaliśmy wiele gotowych doświadczeń zaimplementowanych bezpośrednio w aplikacji.
  • Możesz wyświetlać obraz oraz wyniki na żywo z prowadzonych eksperymentów na dużym ekranie, (zestaw współpracuje z wybranymi modelami monitorów interaktywnych),