JIMU Ukit Entry

To pierwszy walizkowy zestaw do prowadzenia zajęć z programowania i robotyki w klasach 2-4 szkoły podstawowej. Duża liczba elementów, intuicyjna aplikacja oraz podręcznik nauczyciela zapewnią wiele godzin ciekawych lekcji. Liczne przykładowe ćwiczenia na pewno staną się inspiracją dla prowadzącego zajęcia do przygotowania wielu kreatywnych zadań, rozwijających umiejętności przyszłych inżynierów.

Sprawne poruszanie się w środowisku nowych technologii to w dzisiejszych czasach kluczowa umiejętność. Nauka programowania uczy logicznego i kreatywnego myślenia, precyzyjnego opisywania pomysłów, konsekwentnego dążenia do celu czy pracy zespołowej. Są to kompetencje ponadczasowe, przydatne w wielu branżach, nie tylko tych związanych z informatyką. Roboty Jimu wspierają naukę programowania już od pierwszej klasy szkoły podstawowej! Z zestawów Jimu uczniowie mogą tworzyć interaktywne roboty, a nauczyciele, korzystając z gotowych scenariuszy zajęć, poprowadzą ciekawe i praktyczne zajęcia z kodowania i robotyki.

JIMU Ukity zawierają proste modele, które można złożyć oraz rozłożyć w trakcie czterdziestopięciominutowych zajęć. Każdy model jest połączony z planem lekcji, dostępnym w podręczniku Ukit. Każdy z nich wprowadzi w podstawy programowania w języku Blockly, odnosząć się do zjawisk występujacych w otaczającym nas świecie. Ukit Entry umożliwi budowę takich modeli jak: automatyczna brama, chwytak, robot do fry w golfa, słoń, ślimak, wąż, dinozaur, ośmiornica, człowiek, automatyczne ramię, skorpion, wiatrak, policjant. Zestaw Ukit można dowolnie łączyć z zestawami Jimu.

Ukit Entry:

• Mikrokomputer - jednostkę centralną sterującą robotem
  • 4 serwomotory,
  • 309 klocki do budowy robota
  • Baterię Li-Ion
  • Ładowarkę sieciową
  • 13 gotowych konstrukcji do złożenia.
  • Podręcznik nauczyciela,
  • Walizkę do przechowywania elementów Jimu,
  • Naklejki do oznakowania walizki.

Dane techniczne:

• Materiał: Plastik
  • Ładowarka sieciowa: Napięcie wejście 230V, Napięcie wyjście 6.8V - 9.6V
  • Bateria: Li-Ion 1200mAh
  • Łączność: Bluetooth 3.0/4.0 BLE+EDR
  • Temperatura działania: -5C - 60C
  • Współpracuje z systemami: Android 4.03 i wyższe oraz iOS 7 i wyższe
  • Gwarancja: 2 lata (6 miesięcy na serwomotory i baterię)

Zalety w skrócie:

• Aplikacja UKit służąca do kontrolowania robota
  • Modele 3D z instrukcjami złożenia krok po kroku
  • Środowisko do nauki programowania dla dzieci i dorosłych