JIMU Ukit Advance

Akit Advace jest zestawem zaprojektowanym z myślą o uczniach klas 5-6 szkoły podstawowej. Różnorodność elementów programowalnych umożliwia wykonanie zaawansowanych zadań o wysokim poziomie skomplikowania. Wykorzystanie na lekcjach modeli z tego zestawu pozwoli uczniom zrozumieć działanie takich elementów jak czujnik podczerwieni, głośnik, diody LED czy czujnik dotyku. Praca z zestawem Advanced to idealny wstęp do nauki tekstowych języków programowania.

Sprawne poruszanie się w środowisku nowych technologii to w dzisiejszych czasach kluczowa umiejętność. Nauka programowania uczy logicznego i kreatywnego myślenia, precyzyjnego opisywania pomysłów, konsekwentnego dążenia do celu czy pracy zespołowej. Są to kompetencje ponadczasowe, przydatne w wielu branżach, nie tylko tych związanych z informatyką. Roboty Jimu wspierają naukę programowania już od pierwszej klasy szkoły podstawowej! Z zestawów Jimu uczniowie mogą tworzyć interaktywne roboty, a nauczyciele, korzystając z gotowych scenariuszy zajęć, poprowadzą ciekawe i praktyczne zajęcia z kodowania i robotyki.

Ukity zawierają proste modele, które można złożyć oraz rozłożyć w trakcie czterdziestopięciominutowych zajęć. Każdy model jest połączony z planem lekcji, dostępnym w podręczniku Ukit. Każdy z nich wprowadzi w podstawy programowania w języku Blockly, odnosząć się do zjawisk występujacych w otaczającym nas świecie. Ukit Advanced umożliwi budowę takich modeli jak: kot, gramofon, automatyczna lampa, inteligentna brama, sowa, karmnik, brama zamkowa, zegar z kukułką, spychacz, auto policyjne, inteligentny pojazd, zmiatacz uliczny, inteligentne ramię. Zestaw Ukit można dowolnie łączyć z zestawami Jimu.

Ukit Advance

• Mikrokomputer - jednostkę centralną sterującą robotem
  • 4 serwomotory,
  • 479 klocki do budowy robota
  • czujnik podczerwieni,
  • diody LED,
  • głośnik,
  • żyroskop,
  • Baterię Li-Ion
  • Ładowarkę sieciową
  • 14 gotowych konstrukcji do złożenia.
  • Podręcznik nauczyciela.

Dane techniczne:

• Materiał: Plastik
  • Ładowarka sieciowa: Napięcie wejście 230V, Napięcie wyjście 6.8V - 9.6V
  • Bateria: Li-Ion 1200mAh
  • Łączność: Bluetooth 3.0/4.0 BLE+EDR
  • Temperatura działania: -5C - 60C
  • Współpracuje z systemami: Android 4.03 i wyższe oraz iOS 7 i wyższe
  • Gwarancja: 2 lata (6 miesięcy na serwomotory i baterię)

Zalety w skrócie:

• Aplikacja UKit służąca do kontrolowania robota
  • Modele 3D z instrukcjami złożenia krok po kroku